Osłonięte miejsca pracy


Wykonywane są z odpornego na promieniowanie słoneczne PCV, według wszelkich standardów i według przykazań do otrzymania zgodnie z certyfikatów bezpieczeństwa. Kurtyna paskowa może także posiadać atest Sanepidu, a musi w wypadku użycia jej w pomieszczeniach, gdzie składowana jest jakakolwiek żywność.
Przy tym nie chodzi wyłącznie o produkty niepsujące się, ale także i takie, do których przechowywania niezbędne są niskie temperatury, a więc wszelkiego rodzaju chłodnie. W takich wypadkach mogą bowiem z powodzeniem zastępować masywne drzwi.
Materiał, z którego są wykonane, jest do tego stopnia bezpieczny, że używane są nawet jako specjalistyczne kurtyny spawalnicze, ochraniające ludzi z najbliższego otoczenia przed stężonym, bardzo szkodliwym promieniowaniem UV, a nawet ewentualnymi odpryskami rozżarzonych metali, mogących powstawać podczas intensywnej pracy spawarek.
Montowana w przejściach kurtyna na drzwi, umożliwia bezpieczne pokonywanie progów pomieszczeń, natychmiast zamykając do nich dostęp, uniemożliwiając napływ szkodliwego wpływu otoczenia i bez konieczności zajmowania rąk, które mogą być użyte do pracy.